Keresés
Close this search box.
Véget ért a 12. Campus Fesztivál.

Campus fesztiválVasárnap hajnalban véget ért a 12. Campus Fesztivál. Magyarország egyik legnagyobb nyári kulturális eseményére idén 114 ezren látogattak el.

Random Trip, Pixa, az Ivan and the Parazol, az amerikai hip-hop legenda Delinquent Habits, és még számos zenés program zárta a Campus Fesztivál idei kínálatát.

A legtöbben csütörtökön Majkára, szombaton pedig a Halott Pénzre voltak kíváncsiak, nézőszámban a pénteki nap volt a csúcspont, amikor a jubileumi műsorral érkező Tankcsapda és a titokzatos fekete maszk mögé bújó norvég dj, Alan Walker lépett fel. A zárónapon a késő este érkező eső sem befolyásolta a programokat. Teltházas nézőtér előtt koncertezett a Road és az amerikai Limp Bizkit is. Ami a Campus Fesztivál látogatói számát illeti várakozáson felüli volt, az egy évvel ezelőtti eseményt is meghaladta.

„Évek óta azon dolgozunk a munkatársaimmal, hogy egy olyan biztonságos, családbarát, kulturált fesztivált szervezzünk, ami valóban minden korosztályt megérint. Úgy érzem ehhez az idei fesztiválon jártunk a legközelebb.” – összegezte az elmúlt napokat Miklósvölgyi Péter, a Campus Fesztivál igazgatója.  „Ennek megvalósítását nagyban segítette a 11 éve kísérőrendezvényként kapcsolódó, négy országból érkező, csaknem ezer hallgató részvételével zajló Campus Sportfesztivál és az idén debütáló, családoknak szóló Campus KID és a művészeti ágakat támogató Campus ART is. Nem a létszámnövekedés volt a célunk, inkább azt szerettük volna elérni, hogy a fesztiválozók érezzék, hozzánk valamennyi napra érdemes kilátogatni, méghozzá úgy, hogy ne csak az esti főműsorra érkezzenek meg a kikapcsolódni vágyók.”

Campus zeneIdén 18 programhelyszínnel készültek a szervezők, a sokszínűség, a biztonság, a komfortosság és a környezetvédelem jegyében. A legkomolyabb változás a környezetvédelmi programokat érintette. A Nagyerdő megóvása érdekében a szervezők folyamatosan gyűjtötték és szelektív gyűjtőkbe válogatták a fesztiválozók után keletkezett hulladékot. Környezetbarát tisztítószereket és környezetbarát eszközöket használtak a vizesblokkok és installációk tisztán tartása során, valamint ügyeltek arra, hogy a keletkezett hulladék többsége lebomló anyagból készüljön. A résztvevők, beleértve a fellépő zenészeket is, újrahasznosítható repohárban kapták az italokat. A DEHÖK Környezetvédelmi Bizottsága különleges programokkal várta a látogatókat az Egyetem Téren, még saját vászontáskát is festhetett magának bárki, a felesleges műanyag szatyrok kiváltása érdekében.

A Campuson továbbra is a zenéé volt a főszerep, idén összesen több, mint 1000 zenész adott koncertet Debrecenben.

„A kiemelt headlinerek tízezres koncertjei mellett fontos karakterjegye a Campusnak, hogy a hazai zenei élet közel teljes spektruma helyet kap a számos színpad valamelyikén.”- mondta Süli András programigazgató. „Vannak, akik alig pár év alatt jutottak el a kisebb helyszínekről a nagyszínpadokra, mint például a Margaret Island vagy a Bagossy Brothers Company, mások több év szünet után tértek idén vissza Debrecenbe: a Subscribe zenekart nagy tömeg és ováció fogadta. A zenei program szerves részét alkotja a magyar underground is, méghozzá generációtól függetlenül: az Európa Kiadóra ugyanúgy sokan odagyűltek, mint a húsz év körüli fiatalokból álló Carson Comára, akik a Hangfoglaló Program támogatott zenekaraként kaptak meghívást a fesztiválra.”

Idén még komolyabb szerepet kaptak a kisebb külföldi zenekarok: emlékezetes teltházas bulit csinált a Delinquent Habits, megmozgatta az Aréna Sátrat a Dog Eat Dog, a Seafret érzelmes dalai pedig több száz ember szemébe csaltak könnyeket.

Campus  fesztivál 2019A kulturális sokszínűséget éltető közös popup videoüzenetet készítettek az Amsterdam Klezmer Band tagjai a Holland Nagykövetséggel és a Debrecenben élő külföldi önkéntes fiatalokkal. A koncertjét betegség miatt lemondó Alice Phoebe Lou pedig azt üzente rajongóinak, hogy jövőre pótolja a fellépést. Minden korábbinál sikeresebbek voltak az egyéb művészeti programok. Sokan voltak kíváncsiak a Csokonai Színház szemet gyönyörködtető új helyszínén a Grecsó-testvérekre, az opera- és operett válogatásra, valamint Hadházi László Bozontos Remény nevű formációjára. Teltházzal ment a Művésztér Irodalmi Klubban a Cseh Tamás-est, a fesztivál több pontján random fel-feltűnő cirkuszi artisták pedig a közönség egyik kedvenc fotótémájává váltak. Hangulatos kavalkádként debütált a Békás-tó partján a nagy művészetválasztó, a Campus Art, a vidámpark területén pedig még vasárnap is tart a gyerekek és családok új kedvence, a Campus Kid.

A nagyszínpad mellett a legrégebbi rendezvényhelyszín a Campuson a saját színpaddal rendelkező Debreceni Egyetemhez kötődő Egyetem Tér. Az Egyetem Tér minden évben a legszínesebb és leglátogatottabb nappali programhelyszín a fesztiválon. Az intézmény 30 standján valamennyi tudományterületből kaptak játékos ízelítőt a fesztiválozók, idén 40 színpadi program volt a négy nap alatt. Az Egyetem Tér programjainak szervezésében és lebonyolításában több mint 200-an vettek részt.

A Campus Fesztiválon minden évben kitűzött cél a társadalmi szerepvállalás, a nagyerdei környezet megóvása. A szórakozás mellett idén sem maradt el a jótékonykodás, amit hagyományteremtő céllal kezdeményeztek a szervezők még a tavalyi rendezvényen. A fesztivál csütörtöki hivatalos megnyitóján a VIP fogadáson 7 millió forint gyűlt össze, ezt idén a debreceni Idősek és a Csökkentlátók Otthona kapja. Az adománygyűjtő akció a fesztivál után is él.

„A takarítás és bontás vasárnap hajnalban elkezdődött, hogy a Nagyerdei Stadion környezete rövid időn belül eredeti állapotába kerülhessen.”- nyilatkozta Pál László a Campus Fesztivál technikai igazgatója. „A következő napokban nagy erőkkel folyik a terület helyreállítása, a felépítmények elszállítása. A legtöbb színpadnak már nyoma sem marad holnap reggelre, ma éjféltől pedig átadjuk a Nagyerdei körutat is, így holnaptól már a tömegközlekedési rend is helyreáll ezen a szakaszon.”

Több száz világító installáció, impozáns felépítmények, a Nagyerdő szépsége, a Nagyerdei Stadion és a Nagyerdei Víztorony, a Campus ART és Campus KID megvalósítása, a komfortos helyszínek páratlan fesztivál élményt teremtettek a debreceni eseményen. Ezzel a Campus országosan is egyedülálló fesztivál, melyet jövőre 2020. július 22-26. között rendeznek meg.

Web: www.campusfesztival.hu
Fb: facebook.com/campusfesztival
(Fotók: Rockstar Photographers)

Oszd meg kérlek, ha tetszett!

Mindenünk a zene

Friss

Amanna

Nemrég jelent meg Amanna Valamiér című dala

Amanna magyar énekesnő, dalszerző. Generációjának izgalmas új művésze, egyedi előadásmóddal, és zeneiséggel. Legutolsó megjelenése, melynek címe Valamiér’ egy párkapcsolat végének fájdalmas emlékeit dolgozza fel.

HOCUSPONY

Megjelent az Abrakadabra a Hocuspony -tól

A budapesti székhelyű HOCUSPONY nem hagyott sok időt a lacafacára, rögtön az első évükben megjárták szinte az összes nevesebb fővárosi klubot az A38-tól egészen az Akvárium Klub Nagyhalljáig.

Fonogram -Magyar Zenei Díj

Megvannak a 2024-es Fonogram-jelöltek!

2024. április 27-én, szombaton a Fonogram-nap keretében derül ki, kik nyerik idén a magyar zenei élet legrangosabb szakmai elismerését, a 18+1 kategóriában odaítéltFonogram -Magyar Zenei Díjat.