Keresés
Close this search box.

Boldogabb, aki zenét tanul?

zene vidám Hangőr
Érdekes megállapításra jutottak egy nemrégiben készült felmérés után, annak ellenére, hogy többségükben csak férfiak válaszoltak...

Érdekes megállapításra jutottak egy nemrégiben készült felmérés után

Boldogabbak, kiegyensúlyozottabbak és nyitottabbak azok az emberek, akik könnyűzenét tanulnak – derül ki az Öröm a Zene Nonprofit Kft., a Hangőr Egyesület és a Szent György Alapítvány nagyszabású közvélemény-kutatása során adott válaszokból.

A felmérésben 527 személy vett részt, az eredményekről a Mindenki zenéljen!- Könnyűzenei oktatási konferencián számoltak be a mai napon a Budapest Music Centerben.

A kérdőívvel a magyarországi könnyűzenei tanulás és gyakorlás helyzetét, lehetőségeit kívánta felmérni a három szervezet. A kérdésekre 527 személy válaszolt, közülük olyanok, akik könnyűzenét tanítanak, tanulnak, tanulni fognak, tanultak- de már nem tanulnak, illetve zenészek.

A válaszadók 70 százaléka férfi, 30 százaléka nő.

Bodor-Eranus Eliza, a felmérést végző winwinwin Kutató és Tanácsadó Kft. ügyvezetője arról számolt be, hogy a könnyűzenét tanító személyeknek mindössze 11 százaléka nő.

A kutatásban arra is kíváncsiak voltak, hogy miért tanulnak az emberek zenét. A sokfajta választ négy kategóriára osztották: élményt okoz, közösséget épít, fejlődéssel jár, és egyszerűen csak szereti a zenét.

Arra a kérdésre, hogy miért jó azoknak, akik tudnak könnyűzenét hangszeren játszani, 368 -féle válasz érkezett.

A legtöbben azt írták, hogy a zenét tanuló emberek boldogabbak, felszabadultabbak, kiegyensúlyozottabbak, nyitottak és kreatívak.

A Hangőr Egyesület, az Öröm a Zene Nonprofit Kft. és a Szent György Közhasznú Nonprofit Alapítvány az eredmények alapján szeretné megvizsgálni az intézményes könnyűzenei oktatás lehetőségeit.

Ezen a konferencián az iselhangzott: a könnyűzenei oktatás alprogram 2016 végén indult a Hangfoglalón belül, és azokra a kutatásokra épült, amelyek megállapították: a zenét tanuló gyerekek jobban teljesítenek az iskolában, a zenekarban játszók szociálisan érzékenyebbek lesznek társaiknál, és a zenélőkből kerül ki a tudatos zenei vásárlók köre is.

Bajnai Zsolt, a Hangfoglaló Program elindítója a konferencián szólt arról, hogy a Hangszert a kézbe rendezvénysorozatot az elmúlt négy évben pályázatok útján 240 millió forinttal támogatták, ezeken a kiállításokon negyven településen több mint 110 ezer látogató volt, az érdeklődők vadonatúj hangszereken próbálhatták ki a zenélés örömét.

Inkább férfiak válaszoltak a kérdésre, úgy tűnik, a nők még mindig megtartják maguknak a véleményüket…

Oszd meg kérlek, ha tetszett!

Mindenünk a zene

Friss

Amanna

Nemrég jelent meg Amanna Valamiér című dala

Amanna magyar énekesnő, dalszerző. Generációjának izgalmas új művésze, egyedi előadásmóddal, és zeneiséggel. Legutolsó megjelenése, melynek címe Valamiér’ egy párkapcsolat végének fájdalmas emlékeit dolgozza fel.

HOCUSPONY

Megjelent az Abrakadabra a Hocuspony -tól

A budapesti székhelyű HOCUSPONY nem hagyott sok időt a lacafacára, rögtön az első évükben megjárták szinte az összes nevesebb fővárosi klubot az A38-tól egészen az Akvárium Klub Nagyhalljáig.

Fonogram -Magyar Zenei Díj

Megvannak a 2024-es Fonogram-jelöltek!

2024. április 27-én, szombaton a Fonogram-nap keretében derül ki, kik nyerik idén a magyar zenei élet legrangosabb szakmai elismerését, a 18+1 kategóriában odaítéltFonogram -Magyar Zenei Díjat.

Bérczesi Róbert és Müller Péter Sziámi

„Mint a kés a vajban” – megjelent a CSILLAGTÚRA

Március 21-én jelent meg Bérczesi Róbert és Müller Péter Sziámi közös projektjének legújabb gyümölcse, a CSILLAGTÚRA, amely nemcsak azért különleges, mert ezúttal Péter is énekel, hanem mert a HIPERKARMA zenekar játszotta fel a zenét.