Még egy hétig, november 15-én éjfélig lehet jelentkezni A Dalba, a köztelevízió zenés produkciójába, amely idén számos újdonsággal várja a nézőket
Pályázni egy, legfeljebb háromperces magyar nyelvű dallal lehet, amely még nem, vagy legkorábban 2021. március 31-én került kereskedelmi forgalomba, médiafelületre (televízió, rádió, internet), illetve nem hangzott el nyilvános előadás keretében – tájékoztatta a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap hétfőn az MTI-t.
A jelentkezéseket az online jelentkezési lap kitöltésével és a szükséges mellékletek feltöltésével november 15. éjfélig várják az adal.hu oldalon.
Mint írják, Magyarország egyetlen dalválasztó műsora négy válogatójában idén már 40 produkció mutatkozhat be, a dalok minden adásban élőben hangoznak el, az akusztikus feldolgozások mellett szimfonikus változatban is hallhatók lesznek a döntőben a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának kíséretében.
A győztes dal előadója Az Év Dala 2022, egyben a Petőfi Zenei Díj Év dala 2022 elismerésben részesül. A showműsor új szériájában ismét versenyeznek a szövegek és szerzőik A Dal 2022 Legjobb Dalszöveg Írója címért. Az adásba kerülő produkciók mindegyike részt vesz az online Akusztik Dalversenyben, amelyben a közönségszavazatok döntenek a győztes dalról.
A Dal című műsorsorozat az Európai Műsorszolgáltatók Szövetsége felügyelete alatt az Eurovízió néven ismert műsorcsere keretében, az EBU tagok nemzetközi koprodukciójaként megrendezésre kerülő, évente több mint százmillió nézőt vonzó Eurovízós Dalfesztivál magyarországi válogatóversenye volt, 2020 óta a nemzetközi dalfesztiváltól függetlenül képernyőre kerülő tehetségkutató műsor.
Első alkalommal 2012-ben rendezték meg a hazai válogató műsort, három élő adással. A következő években már hat élő műsorral jelentkezett a nemzeti döntő. A DAL 2021-et a Kaukázus nevű zenekar nyerte, Egyetlen szó című dalával!
2018-ig, amíg Magyarország A Dal című műsor keretiben választotta ki a versenyzőjét, addig minden egyes előadó, illetve zenekar bejutott a dalfesztivál döntőjébe, és 2014-ig sikerült az előző évi eredményen javítani.
Az elődöntők 2004-es bevezetése óta mindössze csak háromszor nem sikerült Magyarországnak kvalifikálnia magát, 2008-ban, 2009-ben és 2019-ben, habár a 2004-es, a 2006-os és a 2010-es versenyen nem vett részt a Magyar Televízió. 2016 és 2019 között a magyarországi közszolgálati médiumok közös jogutódja, a Duna Médiaszolgáltató látta el ezt a feladatot, 2020 óta viszont Magyarország nem küld versenyzőt a nemzetközi fesztiválra. (Wikipedia)