Keresés
Close this search box.

Így lesz dzsessz-tünete egy Afterparty-nak

Tünet együttes

Tánc? Zene? Mindkettő!

Az emberi hang és mozdulat kapcsolatát kutatja a Tünet Együttes Afterparty – egy fiktív törzs fiktív rituáléja című új előadása, amelyet szeptember 22-én és 23-án mutatnak be a Trafó Kortárs Művészetek Házában.

Karanténközösséget vállalva, a Tünet Együttes kísérleti évadának keretében készült az Afterparty című előadás, amelyben az emberi hang és mozdulat kapcsolatát kutatták.

Az előadás célja, hogy felfedezzék, meddig tágítható az a határ, amelyet még zeneként lehet befogadni és hogy létrehozható-e olyan mű, amely táncelőadásként és zeneműként is értelmezhető – közölte a társulat az MTI-vel.

– Körülöttünk tombolt a vírus, az emberek a lakásukba zárkózva, mi meg szép lassan egy fiktív törzzsé váltunk, ahogy nap mint nap hang és mozdulat egymásra hatásával kísérleteztünk. Az előadás alapkövei azok a gyakorlatok, melyeket hónapokon keresztül rítusszerűen végeztünk. A hang és mozdulat felszabadítása egyszerre játék, pszichológiai és zenei/előadóművészeti kísérlet. A Tünetre mindig jellemző személyesség – bár az előadás egy nagyon intim, mégis univerzális történettel kezdődik – most  –elsősorban nem a szavakon, hanem eltemetett hangjainkon és önkéntelen mozdulatainkon keresztül jelenik meg – idézi a közlemény Szabó Réka rendezőt.

A mozgásszínházként és zeneműként egyaránt értelmezhető előadás szereplői Dányi Viktória, Kelemen Patrik, Oláh Balázs, Szabó Veronika és Szász Dániel. A művészeti határokat feszegető kutatásban zenei trénerként és alkotótársként vett részt Harcsa Veronika jazzénekesnő – közölte a Tünet Együttes.

A Tünet Együttes a kortárs tánc és színházi életben 2002 óta működő független társulat, melynek művészeti vezetője Szabó Réka matematikus, táncos, koreográfus és rendező.

Előadásaik egyszerre elgondolkodtatóak, drámaiak, gyermekien felszabadultak és felszabadítóak. A színészekből és táncosokból álló társulatban az összes művész alkotótárs: minden előadás erősen épít a szereplők személyiségére és kreativitására. A társulat nem ismer műfaji határokat, egyenrangú elemként kezeli a szöveget, a mozgást, zenét, vizualitást és a különleges technikai megoldásokat.

A Tünet Együttes működésében kezdettől fogva fontos a társadalmi szerepvállalás, így repertoárjukban található utcai performansz, strukturált improvizáció, gyermekeknek készült interaktív meseszínházi előadás, valamint középiskolásoknak szóló Beavató program is.

Harcsa Veronika trénerként mutatkozik be

Oszd meg kérlek, ha tetszett!

Mindenünk a zene

Friss

Indián a Fonogram-díjjal

Idén ők kapták a Fonogram-életműdíjakat

A fiatalok után a nagy öregeket is díjazták! Fonogram-életműdíjat kapott az idén 50 éves Edda Művek, Müller Péter Sziámi és Galler András Indián – közölték

MCC Feszt

Haza sztárokkal erősít idén is az MCC Feszt

Természetesen a közélet sem fog hiányozni a már hagyományos esztergomi helyszínről Közélet, gazdaság, kultúra, gasztronómia és sport – ezek a témák is szerepelnek az idei

A zenét kevesen merik hivatásuknak tekinteni

Idén több boltban Él a zene!

Több mint kétezer üzletben, szállodában, étteremben és benzinkúton kizárólag magyar zene szól május 9-én Az Él a Zene! célja idén is előtérbe helyezni a magyar

Ők is ott lesznek a Lövérek rétjein

Urbán Fesztivál 75 helyszínen 300 programmal

Teljes a Volt-utód SopronFest programja, exkluzív fellépések színesitik a programot Nemcsak új, de minden elemében újszerű, „urbán fesztivál” születik Sopronban. A soproni utcák, terek, klubok,