Keresés
Close this search box.

Tucatnyi nyelven koncertezik a Szent Efrém

Szent Efrém férfikar
Az Itthon alcímet viselő műsorban 15 nyelven szólal meg az Úr imája, a Miatyánk.

A Kárpát-medence nyelvein is tud énekelni a férfikar

Az idén 10 éves Orientale lumen sorozat különleges pünkösdi koncerttel zárul, már közönség előtt, június 5-én a Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébániatemplomban Budapesten.

Az Itthon alcímet viselő műsorban 15 nyelven szólal meg az Úr imája, a Miatyánk, és minden egyes elhangzás után az adott nyelven egy-egy motettát vagy vallásos éneket, legtöbbször Szűz Máriához szóló himnuszt énekel a Szent Efrém Férfikar  – közölte az együttes az MTI-vel.

A Szent Efrém Férfikarral olyan szerencsések vagyunk, hogy anyanyelvünk mellett szoktunk énekelni bolgárul, cigányul, görögül, héberül, horvátul, lengyelül, németül, olaszul, örményül, románul, ruszinul, szerbül, szlovákul, szlovénul és ukránul is. Bejártuk keresztül-kasul a Kárpát-ház szobáit, s mindenütt nagy szeretettel fogadtak – idézi a közlemény Bubnó Tamást, a Szent Efrém Férfikar művészeti vezetőjét.

Bubnó Lőrinc, az együttes másik művészeti vezetője kiemelte: – Óriási öröm, hogy közönség előtt tudjuk megrendezni az Orientale lumen 2021 sorozat utolsó koncertjét. Ezt a műsort már 2020-ban, a trianoni békeszerződés 100. évfordulóján online elénekeltük, ezért nagyon várjuk, hogy végre valós térben, valós hallgatókkal is megszólalhasson.

A pandémiás helyzetre való tekintettel az előadást online a Papageno is közvetíti.

Magyarország legnépszerűbb énekegyüttesét 2002-ben alapította a Liszt- és Érdemes Művész Díjas Bubnó Tamás. A Szent Efrém Férfikar kezdetben a bizánci rítusú kereszténység rendkívül változatos zenéjére specializálódott és ezzel a repertoárral ért el sikereket hazájában és külföldön egyaránt.

A magyar férfikari hagyománnyal már a kezdetekkor elkezdett foglalkozni az együttes, Boksay János kárpátaljai pap férfikari liturgiája révén. Innen pedig egyenes út vezetett Liszt Ferenc ismeretlen, de végtelenül gazdag férfikari műveihez, majd pedig Bartók Béla férfikórusra írt zseniális darabjaihoz. A bizánci rítusú zenei hagyomány mellett az együttes repertoárjának második fontos pillére a nagy, magyar mesterek férfikari munkássága lett.

Számos belföldi és külföldi rangos fesztiválfellépés hatására több kortárs zeneszerző hallotta és szerette meg a Szent Efrém Férfikar egyedi hangzását – ennek köszönhetően többen komponáltak műveket a kórusnak. Manapság elmondható, hogy nem múlik el Szent Efrém koncert modern és kortárszenei kompozíciók előadása nélkül.

A nyolctagú együttes rendszeresen koncertezik Magyarországon és világszerte. Saját sorozatot rendeznek Orientale Lumen – Kelet Világossága címen, ahol világhírű szólisták és együttesek vendégeskednek. Tizenhárom lemezük jelent meg. Az együttes tagjai sokoldalú kamaraénekesek, akik átiratokatátdolgozásokat és saját műveket is készítenek a Szent Efrém Férfikar számára. (link)

Koncertélmény, offline és online!

Oszd meg kérlek, ha tetszett!

Mindenünk a zene

Friss

A zenét kevesen merik hivatásuknak tekinteni

Friss mai állások a zene és koncertek világában

A könnyű- és komolyzenei szcéna hazánkban is komoly népszerűségnek örvend, még ha más-más rétegeknek is szól. Ebben pedig sok szakember és háttérmunkás komoly és elhivatott munkája is benne van, így tehát bátran mondhatjuk azt, hogy ez a terület ma is remek álláslehetőségeket kínál.

Mit hoz a véletlen

Neked sorsolt