Keresés
Close this search box.

Ilyet nem mindennap hallunk – Szurasenkó Dániel

Szurasenkó Dániel
Picture of Z. László

Z. László

Kommunikátor - Onmediaweb
2024 aug. 28 -án az oroszlányi Munkás Szent József Templomban, PENTARCHIA - Messiási dallamok hajnala címmel Szurasenkó Dániel hangversenyén lehettem jelen.

Sokszor említem örömmel, hogy zenei oktatásunk egyedülálló, rengeteg profi zenekarunk van, de sokan elcsúsznak az éneken. Lehet, hogy rossz helyen keresgéltem, legalábbis legutóbb olyan előadást hallottam, melyet még soha. És láss csodát; magyar előadótól. Üzenem mindenkinek: többet kellene templomba járni!

2024 augusztus 28 -án az oroszlányi Munkás Szent József Templomban, PENTARCHIA – Messiási dallamok hajnala címmel Szurasenkó Dániel hangversenyén lehettem jelen. A műsor, vagy inkább áhitat középpontjában az öt ősi patriarchátus (Pentarchia) – Konstantinápoly, Jeruzsálem, Alexandria, Antiókhia, Róma – zenei világa állt. Ógörög nyelvű, bizánci kopt, örmény, régi arab liturgikus és latin nyelvű gregorián énekeket, valamint héber nyelvű askenáz és szefárd zsidó zsoltárokat tartalmazott az előadás. A Pentarchia szó az öt patriarkális székhelyet jelenti: Róma- Péter, Pál apostolok, Alexandria- Márk apostol, Konstantinápoly- András apostol, Antiochia- Péter, Jeruzsálem az összes apostol.

Bevallom nem tudtam mire számítsak. Dániel egy rövid ismertető után elkezdett énekelni. Lefagytam, majd az első gondolatom az volt, hogy bírják ezt az ablakok. Olyan természetes, tiszta elemi erővel énekelt, amilyet még nem hallottam. Egyedül a hangjával képes volt teljesen betölteni a teret és magával ragadni a közönséget, köztük engem is. A hangverseny utáni fogadáson aztán előkerült a furulya is, de az már egy másik történet.


“Szurasenkó Dániel 31 éves blockflöte virtuóz, művészeti vezető, művészeti menedzser, teológus és messiáshívő rabbi!

17 hazai, európai és nemzetközi verseny győztese, kiemelt nívódíjasa. Az országos versenyek egyéni és kamara kategóriájában is több alkalommal első helyezést ért el. Részt vett Januj Anna (Lipcse, Németország), Kállay Gábor (Budapest, Magyarország), Dinnyés Soma (Budapest, Magyarország), Széplaki Zoltán (Miskolc, Magyarország), Michala Petri (Frederiksberg, Dánia), Erik Bosgraaf (Bussum, Hollandia), Peter Holtslag (Hamburg, Németország) mesterkurzusain.

Nemzetközi fesztiválok, programsorozatok vendégművésze, így Magyarországon és az országhatáron kívül is egyre jobban elismert zeneművész. Koncertezett Csehországban, Németországban, Szlovákiában, Ukrajnában, Hollandiában, Japánban, Dél-Koreában és Albániában.” (szurasenko.com)

 

 

Oszd meg kérlek, ha tetszett!

Mindenünk a zene

Friss