Három elmaradt, teltházas koncert után most már ideje lenne egy megvalósuló koncertnek!
Nyilvános főpróbát tart jövő tavaszi koncertjei előtt Presser Gábor. A zeneszerző, billentyűs, énekes 2022. március 12-én délután is várja a közönséget a Budapest Kongresszusi Központba.
Presser Gábor eredetileg 2020. májusára Dalok régről és nemrégről címmel meghirdetett tripla fellépését a koronavírus-járvány miatt először idén májusra, majd 2022. március 12-13-ra halasztották.
Ezekre már valamennyi jegy elfogyott, ezért született döntés arról, hogy a főpróbát, amely március 12-én 15 óra 30 perckor lesz, szintén megnyitják a közönség számára ~ közölték a szervezők szerdán az MTI-vel.
Az előadóművész koncertjei a főpróbát követően március 12-én 20 órakor, 13-án pedig 15 óra 30 perckor és 20 órakor lesznek.
Presser Gábor az Omega és a Locomotiv GT egykori tagja, sikeres musicalek (Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról, A padlás) szerzője, szólóban kilenc stúdióalbum készítője, a magyar dal napja kitalálója és csaknem egy évtizeden át irányítója.
Budapesten született 1948-ban, négyévesen kezdett el zongorázni, Antal Imre zongoraművész az általános iskolai évek alatt tanította. A Kertész utcai általános iskolát követően a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolába járt, miközben a Kapás utcai tánciskolában 14 forintos órabérért zongorázott.
Tizenéves korában kezdett foglalkozni a zeneszerzéssel. Tizenéves korában Presser néha felment a fenti szomszéd Seress Rezsőhöz beszélgetni, aki lemezeket és kottákat is mutatott neki.
Seress mindennap kettőtől hatig hallgatta a Szomorú vasárnap különböző feldolgozásait, ami a környező lakásokba is áthallatszott, Presser ezt örökítette meg később a Plafon-dalban, melynek Parti Nagy Lajos írta a szövegét.
1971 áprilisában hivatalosan is megalakult a Locomotiv GT, röviden LGT. A zenekar neve a mozdony erejére és munkabírására, valamint a versenyautók (Gran Turismo) gyorsaságára utal. A zenekar alapító tagjai Presser Gábor (billentyű) mellett Frenreisz Károly (basszusgitár), Barta Tamás (gitár), Laux József (dob) volt, ezzel pedig az LGT volt az első magyar supergroup.
Dalai a hatvanas évektől napjainkig generációkra volt hatással, slágerek tucatjait írta mások mellett Zoránnak, Katona Klárinak, Révész Sándornak, Kovács Katinak, Demjén Ferencnek és Rúzsa Magdinak. Számos szakmai és állami kitűntetést kapott, a Kossuth-díjat 2003-ban vehette át.