Keresés
Close this search box.

Stuller Gyulával nyitja az új évet az Anima Musicae Kamarazenekar

Anima Musicae Kamarazenekar
Stuller Gyula, a világhírű magyar hegedűiskola kiemelkedő képviselője is fellép az Anima Musicae Kamarazenekar évadnyitó koncertjén január 13-án a Nádor Teremben.

A Svájcban élő muzsikus ritkán szerepel magyarországi koncerttermekben. Az Animato-bérlet harmadik koncertjén – Szabadi Vilmos és Kállai Ernő nagysikerű produkciói után – színpadra lépő Stuller Gyula több mint harminc éven át volt a Lausanne-i Kamarazenekar koncertmestere – szerepel a szervezők által az MTI-hez hétfőn eljuttatott ajánlóban.
Mint írták, Stuller Gyula és az Anima Musicae Kamarazenekar nem először ad közös koncertet: az együttes művészei, Borsos Kata és Kovács Adél egyetemi éveik alatt nála tanultak Svájcban. Mint írták, Stuller Gyula művészetében különösen ritka kincs, ahogyan a magyar és a nemzetközi komolyzenei tradíciók találkoznak; mestere volt Halász Ferenc, Végh Sándor, Pauk György, Varga Tibor és Nathan Milstein is.
Stuller Gyula a Szigeti Verseny díjazottjaként fiatalon meghódította Európa legjelentősebb koncerttermeit, szólistaként és kamarazenészként egyaránt nagy sikereket ért el. Koncertmesteri tapasztalatait is a legnívósabb zenekaroknál gyarapította: svájci versenygyőzelme után Varga Tibornak köszönhetően a Detmoldi Kamarazenekar, később a Lausanne-i Kamarazenekar koncertmestereként tevékenykedett több évtizeden keresztül.
Különleges pedagógiai érzékére is Varga Tibor figyelt fel, akinek Stuller Gyula később asszisztense lett, majd Svájc legjelentősebb zeneművészeti intézményeiben, Fribourgban, Sionban és Lausanne-ban is tanári állást kapott. Növendékei a világ legkülönbözőbb pontjairól érkeznek, és rendszerint a legjelentősebb nemzetközi zenei versenyek díjazottjai.
A január 13-i koncert műsorán ritkán hallható, sokszínű magyar művek mellett a kamarazenekari repertoár egyik legismertebb műve is felcsendül. A hangverseny Bartók Román népi táncaival kezdődik Stuller Gyula vezetésével, majd Farkas Ferenc Arie e rondo all’ungherese című művében szólistaként hallhatják a hegedűművészt, G. Horváth László társaságában.
Ezt követően Veress Sándor Négy erdélyi táncát adja elő a zenekar, a szünet után pedig Csajkovszkij C-dúr Vonósszerenádja csendül fel.
A zenekar szintén visszatérő vendégként köszöntheti a hegedűművész feleségét, Simanuki Jukarit, aki ezúttal nem szólistaként, hanem az együttes brácsaszólamában fog játszani.

(MTI) Fotó: facebook.com/AnimaMusicaeKamarazenekar

Oszd meg kérlek, ha tetszett!

Mindenünk a zene

Friss

Trombita Széchenyi

Ha már indult, akkor dobogóra állt a magyar trombitás

Először indult magyar zenész a trombitás vébén Behán Áron András, a Széchenyi István Egyetem Művészeti Karának másodéves trombita előadó-művészet szakos hallgatója első magyar indulóként harmadik

Idén is megtartják a Musicum Laudét

Idén is Musicum Laude!

Tehetségeket keres a neves karmester és operarendező! Az énekverseny és mesterkurzus július 13. és 23. között Nagyváradon lesz, ahol a zenei szakma nemzetközi személyiségei foglalkoznak

Indián a Fonogram-díjjal

Idén ők kapták a Fonogram-életműdíjakat

A fiatalok után a nagy öregeket is díjazták! Fonogram-életműdíjat kapott az idén 50 éves Edda Művek, Müller Péter Sziámi és Galler András Indián – közölték

A zenét kevesen merik hivatásuknak tekinteni

Idén több boltban Él a zene!

Több mint kétezer üzletben, szállodában, étteremben és benzinkúton kizárólag magyar zene szól május 9-én Az Él a Zene! célja idén is előtérbe helyezni a magyar

Ők is ott lesznek a Lövérek rétjein

Urbán Fesztivál 75 helyszínen 300 programmal

Teljes a Volt-utód SopronFest programja, exkluzív fellépések színesitik a programot Nemcsak új, de minden elemében újszerű, „urbán fesztivál” születik Sopronban. A soproni utcák, terek, klubok,