A Modern Art Orchestra egy zenei stílusokon átívelő koncepcióiról és üdítő hangzásvilágáról ismert big band, amely gyakran vállalkozik elsőre szokatlannak tűnő koprodukciókra
A pop, a blues és a dzsessz területén egyaránt otthonosan mozog Rebekka Bakken norvég díva, aki november 2-án saját kvartettje és a Modern Art Orchestra kíséretében ad koncertet a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben.
Rebekka Bakken tavaly a pandémia miatt elmaradt koncertjét pótolja. Három oktávot átfogó hangterjedelme, füstös orgánuma és szuggesztív színpadi jelenléte mára a legkedveltebb, nemzetközi hírű előadók közé emelte – közölte a Müpa az MTI-vel.
Saját dalai nemcsak a közönség, de a szakma elismerését is meghozták neki Európában és a tengerentúlon.
2017-ben elnyerte Ausztria legjelentősebb zenei díját, az Amadeus Awardot, de több ízben szerepelt az Echo-díj jelöltjei között is. Szerteágazó ízlését és kompromisszumoktól mentes alkotói hozzáállását jellemzi, hogy saját szerzeményein kívül készített lemezt többek között E. E. Cummings verseiből és Tom Waits-számok újraértelmezéseiből is.
Az est egyik felében a bluesosabb hangulatú Things You Leave Behind és a karácsonyt idéző Winter Nights című album legjavából kaphat ízelítőt a Müpa közönsége Bakken kvartettjének kíséretével. A koncert másik felében a Tom Waits-lemezről hangzik el egy bővebb merítés a Modern Art Orchestra közreműködésével.
A Fekete-Kovács Kornél által vezetett MAO zenei stílusokon átívelő koncepcióiról és üdítő hangzásvilágáról ismert big band, amely gyakran vállalkozik elsőre szokatlannak tűnő koprodukciókra. Ezek sorába illeszkedik Rebekka Bakkennel közös műsoruk is.
Maga az zenekar alakulásának pillanatától kezdődően, a kortárs magyar jazz, és jazz nagyzenekarra írott kortárs klasszikus zenei darabok bemutatására specializálódott. Éppen ezért az együttesben éppúgy helyet foglalnak klasszikus zenéből ismert zenészek, mint a magyar jazzélet fiatal generációjának kiemelkedő kreatív egyéniségei.
Muzsikusai között kiváló zeneszerzők és hangszerelők találhatók. Repertoárjukat csak egyrészről alkotják a muzsikusai által szerzett darabok, legfontosabb céljai közt szerepel, hogy nyitott műhelyként, más szerzők szerzeményeit is színpadra állítsa. (Port.hu)