Keresés
Close this search box.

Beszélgetés Mihály György zenetanárral

Hangszerkiállítás
7 éves korom óta folyamatosan tanultam hangszereken játszan. Nem volt olyan időszak az életemben, amikor ne zenéltem volna aktívan valamilyen zenekarban.

Mihály György hangszerbemutatóBogdán István a hagyományőrző oldal tulajdonosa beszélget Mihály György zenetanárral és hangszergyűjtővel.

Bogdán István: Hol mikor született?

Mihály György: 1972 november elsején

B. I.: Mikor kezdett el tanítani?

M. Gy.: Egyetem után azonnal és azóta is zenetanárként dolgozom. Ez 1997-ben, húsz évvel ezelőtt történt.

B. I.: Mikor került kapcsolatba a hangszerekkel?

M. Gy.: 7 éves korom óta folyamatosan tanultam hangszereken játszani, volt hogy egyszerre 3 különbözőn. Nem volt olyan időszak az életemben azóta sem, amikor ne zenéltem volna aktívan valamilyen zenekarban.

B. I.: Mikor kezdett el hangszerek gyűjtésével foglalkozni?

M. Gy.: Már középiskolás koromban megvettem első gyűjteményes hangszeremet a használatban lévők mellé, az azóta is megvan. Komolyabban a diploma után kezdtem foglalkozni a szisztematikus gyűjtéssel.

B. I.: Milyen indíttatás volt, hogy különböző hangszereket gyűjtse?

M. Gy.: Szeretem a zenélést és a régi kézműves termékeket, az igényesen elkészített régi iparcikkeket, érdekel a történelem és a néprajz, így ezek kapcsolódtak össze szenvedélyemben.

HangszerkiállításB. I.: Milyen hangszerekből áll a gyűjteménye?

M. Gy.: Elsősorban magyar vonatkozású hangszereket gyűjtök, tehát magyar népi hangszereket és a magyarországi hangszergyártás tárgyi emlékeit. De a magyar népi hangszerek mellé gyűjtöm azok rokon hangszereit is a világ minden részéből, mind az öt kontinensről, így teljesebb a kép.

B. I.: Melyik hangszer volt a legelső a gyűjteményben?

M. Gy.: Az első hangszerem a gyűjteményben egy szaxofon volt a budapesti Sternberg Hangszergyártól.

B. I.: Melyik hangszer áll közelebb a szívéhez?

M. Gy.: Legközelebb egy közel 200 éves magyar klarinét áll hozzám ritkasága és állapota miatt, mert koncertképes és játszottam is rajta már koncerteken.

B. I.: Vannak-e követői akik szintén gyűjtik a hangszereket?

M. Gy.: Sok embert ismerek aki gyűjti a hangszereket, de nem az én hatásomra kezdték el ezt, még nem tudok követőmről.

Aki még több információt is szeretne olvasni az a következő oldalon megtalálja.: http://hangszer-muzeum.webnode.hu/

Nagyon szépen köszönöm a lehetőséget, hogy hasznos információt megosztott velem. Sok sikert az életben, jó egészséget és nagyon sok szép hangszert a gyűjteményében.

Forrás: hagyományőrzés.eu

Oszd meg kérlek, ha tetszett!

Mindenünk a zene

Friss

Amanna

Nemrég jelent meg Amanna Valamiér című dala

Amanna magyar énekesnő, dalszerző. Generációjának izgalmas új művésze, egyedi előadásmóddal, és zeneiséggel. Legutolsó megjelenése, melynek címe Valamiér’ egy párkapcsolat végének fájdalmas emlékeit dolgozza fel.

HOCUSPONY

Megjelent az Abrakadabra a Hocuspony -tól

A budapesti székhelyű HOCUSPONY nem hagyott sok időt a lacafacára, rögtön az első évükben megjárták szinte az összes nevesebb fővárosi klubot az A38-tól egészen az Akvárium Klub Nagyhalljáig.

Fonogram -Magyar Zenei Díj

Megvannak a 2024-es Fonogram-jelöltek!

2024. április 27-én, szombaton a Fonogram-nap keretében derül ki, kik nyerik idén a magyar zenei élet legrangosabb szakmai elismerését, a 18+1 kategóriában odaítéltFonogram -Magyar Zenei Díjat.

Bérczesi Róbert és Müller Péter Sziámi

„Mint a kés a vajban” – megjelent a CSILLAGTÚRA

Március 21-én jelent meg Bérczesi Róbert és Müller Péter Sziámi közös projektjének legújabb gyümölcse, a CSILLAGTÚRA, amely nemcsak azért különleges, mert ezúttal Péter is énekel, hanem mert a HIPERKARMA zenekar játszotta fel a zenét.

Mit hoz a véletlen

Neked sorsolt