
A világhírű Höfner gitárgyár hangszerein nemcsak a magyar testvérpáros játszott. A Beatles legendás basszusgitárosa és a 20. század egyik legismertebb és legsikeresebb zenésze, Paul McCartney is Höfner gitárokon játszott a Beatles koncertjein és stúdiófelvételein is és tette a legendás hegedűalakú basszusgitárt a beat-korszak jelképévé, amit mára már egyszerűen Beatles Bass-nek hívnak világszerte.
A Höfner gitárgyár vezetősége személyesen lesz jelen hazánk legnagyobb Beatles eseményén az Országos Beatles találkozón, ahol az életműdíj átadására sor kerül.
“Megtiszteltetés, hogy a Höfner gitárgyár az Országos Beatles találkozót választotta és minket kért föl, hogy közvetítsünk a Szörényi testvérpár felé és hatalmas öröm számunkra, hogy mindkét fél elfogadta meghívásunkat az eseményre és személyesen lesznek jelen mind a hangszergyár vezetősége, mind pedig Szörényi Levente és Szörényi Szabolcs” – Derecskei Zsolt, főszervező





