Magyar zene – a legismertebb magyar művészeti ág

Bakfark Bálint -ról szól a mondás:  „Bakfark után nyúlni lanthoz”. (Csinálni olyat, melyhez nem értünk.) A Magyar Zene világhírű már régóta. Ezt olyan személyeknek is köszönhetjük mint Liszt Ferenc, aki amellett hogy zeneszerzőként is ismert a világ legjelentősebb zongoristája volt. Kodály Zoltánnak aki a világon elsőként vitte a népdalt hangversenyterembe és akinek a mai zeneoktatás alapjait köszönhetjük. Kálmán Imrének aki megírta a Csárdáskirálynőt és ezzel bizonyította, hogy Hervé (Don Quijote), Offenbach (Orfeusz az alvilágban) és Strauss mellett a magyar operettnek is helye van, sőt  Lehár Ferenc -el együtt fémjelezték a bécsi operett fényes korszakát. Bartók Bélának akinek táncjátékait (A kékszakállú herceg vára, A csodálatos mandarin…) a mai napig sikerrel
játsszák a világ színpadain.

Természetesen kortárs művészek is vannak szép számmal, róluk az oldalak bejegyzéseiben többször is szólunk.

 

Oszd meg kérlek, ha tetszett!

Mindenünk a zene

Friss

Új zsinagóga Szeged

Zsidó kulturális fesztivált rendeznek Szegeden

Komoly- és könnyűzenei koncertek, könyvbemutatók és fotókiállítás várja június elejétől szeptember közepéig az érdeklődőket a Szegedi Zsidó Kulturális Fesztiválon – tájékoztatták a szervezők az MTI-t.

The Pontiac - Ablakomból

The Pontiac – Ablakomból

Hamarosan harmadik nagylemezével örvendezteti meg rajongóit a The Pontiac. Beharangozóként a zenekar újabb videóklippel készült, amit a korong egyik legmeghatározóbb, Ablakomból című dalához forgattak.

Palágyi Ildikó

Palágyi Ildikó: Körbeér

A kislemez Palágyi Ildikó – énekes-dalszerző – legszemélyesebb megéléseibe, történeteibe enged betekintést. Az album címadó dalához a saját teraszukon forgattak „home session” videót.

Vörös Renátó

Vörös Renátó – Nap

Remeteévek és Skócia meghódítását követően jelent meg Vörös Renátó második szóló nagylemeze: Nap címmel.