Keresés
Close this search box.

Cimbaliband koncert a Csángó Rádióért

Moldva - Cimbaliband
Moldva lemezbemutató Gödöllőn, a Művészetek Házában A koncert teljes bevételét a moldvai csángók egyetlen magyar nyelvű rádiójának, a rekecsini központú Csángó Rádiónak ajánljuk fel!

Moldva - CimbalibandMoldva lemezbemutató Gödöllőn, a Művészetek Házában

A koncert teljes bevételét a moldvai csángók egyetlen magyar nyelvű rádiójának, a rekecsini központú Csángó Rádiónak ajánljuk fel!

A gödöllői Cimbaliband eddigi zenei irányzatában mindig nagyon fontos szerepet játszott a népzenei gyökerek megismerése. Unger Balázs a zenekar vezetője 7 éves kora óta foglalkozik autentikus magyar népzenével, a balkán szerteágazó dallamvilágával, ezekből is legfőképpen azzal a területtel, ahol a cimbalom is szerepet kapott a folklórban.

Cimbaliband zenekarBalázs útját a balkán zenéhez a moldvai csángó muzsika nyitotta meg először. 1996-től rendszeres vendégzenésze volt a budapesti moldvai csángó táncházaknak. Nagy Bercel invitálta először a Zurgó zenekar koncertjeire, táncházaira, majd játszott a Tatros együttesekben, és tagja volt a Palya Bea és Bolya Mátyás nevével fémjelzett Kárpátia zenekarnak is. Eltökélt szándéka volt, hogy felkeresi a moldvában élő cimbalmosokat, és elsajátítja speciális játékukat. 1997-ben felkerekedett friss jogosítványával, és első autójával – egy szürke Trabant kombival, hogy felfedezze a moldvai cimbalmosok világát. Segítségére volt gyűjtőútjain Benchea Grátzy, a Tatros zenekar akkori dobosa, aki maga is moldvai csángó származású, valamint a rekecsini hegedűs Mandache Aurél. Aurél segítségével jutottak el többek között Ion Spiridon radojéi idős cimbalmoshoz, Antim Ioanhoz és a folklór-expedíció megkoronázásaként Temeliára, ahol az öreg Cosma Piticu és annak egész családja cimbalmozott kis és nagycimbalmon egyaránt. Ennek a gyűjtőútnak hatására készült el a Cimbaliband Moldva című lemeze, mellyel az együttes visszatér a gyökerekhez, és autentikus moldvai zenét játszik – nem a szokásos hangszerelésben! A lemez mindegyben köszönet és tisztelgés a moldvai csángók előtt, hogy sokszor a nagyon nehéz körülmények ellenére is megőrizték az utókornak gyönyörű népzenéjüket!

Vendégek: Bede Péter- szaxofon, furulya, Székely Zoltán – szaxofon, furulya, Gödöllő Táncegyüttes táncosai

A koncert időpontja: 2015. június 14. 20:30

Jegyek kaphatók elővételben a Művészetek Háza Belvárosi Jegyirodájában!

Elővételes ár: 2000 Ft

Helyszínen 2500 Ft

Támogatói jegy: 5000 Ft

Kérlek, támogasd Te is jelenléteddel a moldvai csángókat!

Kérlek, hívd meg ismerőseidet az eseményre!

facebook.com/events/744339669019497/

www.csangoradio.ro

(Cimbaliband)

Oszd meg kérlek, ha tetszett!

Mindenünk a zene

Friss

Amanna

Nemrég jelent meg Amanna Valamiér című dala

Amanna magyar énekesnő, dalszerző. Generációjának izgalmas új művésze, egyedi előadásmóddal, és zeneiséggel. Legutolsó megjelenése, melynek címe Valamiér’ egy párkapcsolat végének fájdalmas emlékeit dolgozza fel.

HOCUSPONY

Megjelent az Abrakadabra a Hocuspony -tól

A budapesti székhelyű HOCUSPONY nem hagyott sok időt a lacafacára, rögtön az első évükben megjárták szinte az összes nevesebb fővárosi klubot az A38-tól egészen az Akvárium Klub Nagyhalljáig.

Fonogram -Magyar Zenei Díj

Megvannak a 2024-es Fonogram-jelöltek!

2024. április 27-én, szombaton a Fonogram-nap keretében derül ki, kik nyerik idén a magyar zenei élet legrangosabb szakmai elismerését, a 18+1 kategóriában odaítéltFonogram -Magyar Zenei Díjat.

Bérczesi Róbert és Müller Péter Sziámi

„Mint a kés a vajban” – megjelent a CSILLAGTÚRA

Március 21-én jelent meg Bérczesi Róbert és Müller Péter Sziámi közös projektjének legújabb gyümölcse, a CSILLAGTÚRA, amely nemcsak azért különleges, mert ezúttal Péter is énekel, hanem mert a HIPERKARMA zenekar játszotta fel a zenét.